۷ بهمن ۱۳۹۶  |  دومین نشست دبیرخانه جوانان و صلح شهری برگزار شد

مدیرعامل خانه شهریاران جوان از برگزاری دومین نشست دبیرخانه جوانان و صلح شهری با حضور  نمایندگان سمن های فعال در حوزه مربوطه و نیز جوانان عضو خانه شهریاران خبر داد.

محمد ابویی با اعلام این خبر، گفت: در دومین نشست دبیرخانه مذکور؛ راهکارها، اقدامات اجرایی و نیز چگونگی عملیاتی شدن طرح جوانان و صلح شهری ، بررسی شد.

مدیرعامل خانه شهریاران جوان با اشاره به مصوبات این نشست، خاطر نشان کرد: طی این جلسه مقرر شد تا در روزهای آتی  برنامه عملیاتی تدوین شده در سه بخش کلیات طرح، چالش ها و مسائل پیش رو  و نیز اهم اقدامات عملیاتی برای اجرا مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان این که در جوامع امروزی پرداختن به مفاهیمی چون صلح شهری بیش از پیش احساس می شود، چرا که از راهکارهای مناسب جهت رسیدن به شهری پایدار ، ایمن و نیز حل آسیب های اجتماعی است، خاطر نشان کرد: نقش جوانان در ایجاد این امنیت اجتماعی غیر قابل انکار است و باید از طریق برنامه ریزی و اجرای طرح هایی از این قبیل از طریق گفتمان و ایجاد صلح فردی، به صلح شهری برسیم.

 

ابویی ادامه داد: در این راستا خانه شهریاران سعی دارد تا با بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل جوانان به این هدف نائل شود.

این مقام مسئول در پایان اذعان داشت: علاوه بر نمایندگان سمن های فعال در حوزه جوانان، دکتر باستانی نائب رئیس انجمن جامعه شناسی، دکتر حبیبی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، رحیمی مدیرعامل جمعیت دانشجویی_مردمی امام علی، دکتر مقصودی رئیس انجمن مطالعات صلح ایران، مهندس پورخردمند مدیرعامل و عضو هیئت مدیره انجمن توسعه بهره وری ایران، حشمدار مدیرعامل موسسه گفتمان صلح برای همه، آذری مدیرعامل موسسه آوای پایدار  و نماینده شبکه تشکل های میراثی استان تهران، لیموچی دبیر مجمع دوستی جوانان جهان اسلام ، صالح آبادی نماینده جوانان در حوزه حقوق بین الملل ، رجایی مدیرعامل مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران و نیز ساکی مدیرعامل انجمن دیده بان  داد شهر آفاق،  در این نشست حضور داشتند.

لازم به ذکر است دبیرخانه مذکور پس از دومین نشست بین المللی جوانان و صلح شهری در ٢٧ آذرماه سال جاری به طور رسمی آغاز به کار کرد؛ نشست های دبیرخانه هر هفته در سالن اجتماعات خانه شهریاران جوان، برگزار میشود.


نظرات خود را در خصوص مطلب فوق برای ما ارسال نمایید.