۹ اسفند ۱۳۹۵  |  سخنگوی آتش نشانی جلال ملکی به کمپین به احترام آتش نشانان پیوست

به گزارش واحد روابط عمومی خانه شهریاران جوان، پس از وقوع حادثه تلخ و دردناک پلاسکو نمایندگان جوان فرهنگی شهر در حمایت از فداکاری و ایثار آتش‌نشانان شهید اقدام به راه‌اندازی کمپین # به_احترام_ آتش_نشانان و تحریم استفاده از مواد محترقه نمودند.

این کمپین بلافاصله یک هفته پس از وقوع حادثه پلاسکو آغاز گردید و تیم روابط عمومی به‌منظور بسط و گسترش آن در بین آهاد مردم و فرهنگ‌سازی در میان جوانان و نوجوانان در سطح شهر، پارک‌ها و … اقدام به تهیه تصاویر از افراد مختلف کردند که افراد حتی با گوشی خودشان نیز عکس می‌گرفتند.

طی نشستی که مدیر عامل خانه شهریاران جوان با سخنگوی آتش نشانی تهران برگزار کرد ، جهت هماهنگی فعالیت های کمپین # به_احترام_ آتش_نشانان تفاهم نامه ای برقرار شد .

مدیرعامل خانه شهریاران جوان، با بیان این‌که ساختار و عملکرد این خانه مانند بسیاری از گروه‌های مردم‌نهاد، کاملاً مردمی بوده و به خاطر جایگاه و ارزش اجتماعی خود در بین عموم مردم جامعه می‌تواند نقش اثرگذاری در بحث مدیریت شهری داشته باشد، گفت: عمده فعالیت‌های این خانه توانمندسازی و شکوفا کردن استعدادهای جوانان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی است و بخش دیگر نیز به دستور شهردار محترم شهر تهران، جوان‌گرایی در حوزه مدیریتی و پرورش جوانان برای پست‌های مدیریتی، آن‌هم در داخل بدنه شهرداری تهران می‌باشد که در برخی سازمان‌های شهرداری تهران موفق عمل کردیم اما در برخی از سازمان‌ها متأسفانه به دلیل نگاه‌های مدیریتی، موفق به انجام این امر نشده‌ایم. برای مثال در سازمان آتش‌نشانی شهر تهران بیش از پنج هزار نیروی جوان در حال کار و بیش از هفت هزار نیروی داوطلب در این سازمان وجود دارد که جزو سازمان‌های جوان و مثال‌زدنی در شهر تهران است.

محمد ابویی مهریزی، گفت: خانه شهریاران جوان در تمام عرصه‌های اجتماعی که بتوان تغییری در نگرش نسل جوان ایجاد کرد ورود پیدا می‌کند و سعی در تسهیل فعالیت‌های جوانان در این امور خواهد داشت تا بتوان از خلاقیت‌ها و انرژی نسل جوان به‌طور کاملاً مثبت، در جهت پیشرفت جامعه، استفاده کند.

وی در خصوص حادثه ناگوار پلاسکو و فعالیت‌های جوانان شهر تهران پیرامون همدلی با شهدای آتش‌نشان گفت: خانه شهریاران جوان از تاریخ ۲ بهمن‌ماه با همدلی و همکاری جوانان شهر تهران یک کمپین باهدف جلوگیری از اتفاقات ناگوار آینده را راه اندازی کرده و سعی دارد تا با همکاری تمامی سازمان‌های شهرداری تهران خصوصاً سازمان آتش‌نشانی به تسهیل و گسترش این طرح جوانان بپردازد.

در تائید سخنان مدیر عامل خانه شهریاران جوان سخنگوی آتش‌نشانی شهر تهران، ضمن تبریک به اعضای خانه شهریاران جوان جهت پیگیری و تسهیلگری فعالیت‌های جوانان گفت: از شاخصه‌های یک جوان انرژی، تحرک و هیجان است، این انرژی اگر در مسیر درست و صحیح استفاده شود برای در مسائل مختلف و دغدغه‌های مختلف عموم جامعه بسیار مفید خواهد بود. خانه شهریاران جوان به دلیل نوع فعالیت خود بسیار مفید و قابل‌ستایش است و در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی موفق بوده و فعالیت‌های اثرگذاری انجام داده است.

محمد ابویی و جلال ملکی

محمد ابویی و جلال ملکی

جلال ملکی، در خصوص کمپین #به_احترام_آتش_نشانان نیز گفت: نگرانی‌ها در خصوص این مسائل به دغدغه‌ای بزرگ تبدیل‌شده و کمپین چهارشنبه‌سوری بهانه است جهت هوشیاری مسئولین و عموم مردم جامعه نسبت به حوادث ناگواری مانند تصادفات رانندگی، سقوط‌های ساختمانی، ایمن کردن ساختمانها، مجهز کردن خودروها، روش صحیح رانندگی و … که همه روزه در کلان‌شهر تهران اتفاق می افتد. ما با این کمپین و بحث چهارشنبه‌سوری قصد ورود به امور ایمنی شهری و حوادث پیرامون آن و نیز اطلاع‌رسانی به عموم جامعه جهت اتفاقات ناگوار اطراف آن‌ها را خواهیم داشت.

وی اشاره کرد: شهر تهران که از کلان‌شهر به ابر شهر در حال تبدیل‌شدن است باید تسهیلگری‌ها و فعالیت‌های ایمنی جدید را با کمک تمامی مسئولین و عموم مردم خصوصاً جوانان، برای خود ایجاد کند.

در ادامه نشست همکاری خانه شهریاران جوان و سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در خصوص این کمپین آغاز و برنامه‌ریزی‌های آینده آن جهت ادامه همکاری‌ها انجام شد.


نظرات خود را در خصوص مطلب فوق برای ما ارسال نمایید.